کد خبر : 144591       تاریخ : 1401/03/08 09:15:14
و اینک ایستگاه بازنشستگی...

و اینک ایستگاه بازنشستگی...

و اینک که از قطار خدمت پیاده می‌شوم و جایگاه خود را به همراهان و همکاران تازه‌نفس‌تر می‌سپارم، می‌خواهم مراتب وام‌داری‌ام را به همهِ عزیزان همراهم اعلام دارم.

مسعود شکوهی مدیر‌کل امور تربیتی،‌ مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌ و پرورش در آستانه بازنشستگی از خدمت این متن را منتشر کرد.

ما چو ناییم و نوا در ما ز توست

ما چو کوهیم و صدا در ما ز توست

ما که باشیم ای تو ما را  جان

تا که ما باشیم با تو در میان

منگر اندر ما، مکن در ما نظر

اندر اکرام و سخای خود نگر

ما نبودیم و تقاضامان نبود

لطف تو ناگفتهِ ما می‌شنود

پس از حدود سی سال خدمت پرفراز و نشیب در دستگاه عظیم و موثر تعلیم و تربیت و نیز شش سال و اندی خدمت در جایگاه مدیریت ادارهِ کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش، به‌لطف حق، اینک به ایستگاه بازنشستگی پیش از موعد رسیده و توفیق پیوستن به جامعه فرهیخته بازنشستگان را یافته‌ام. هرگز بر این ادعا نیستم که آنچه در این سه دهه در کسوت معلم و مدیر انجام داده‌ام، عصارهِ خدمت در جان خویش داشته است یا نه؛ اما به یقین می‌گویم که اگر چنین بوده است، تحقق این توفیق جز با اکسیر لایزال لطف پروردگار نبوده است و دست پرمهر و خطاپوش او بوده است که در همهِ مراحل و مدارج زندگی پرده بر لغزش‌هایم کشیده است و بدین سبب سر ارادت بر خاک آستان او می‌سایم و با تمام وجود شکرگزار الطاف و عنایاتش بوده و خواهم بود.

و نیز در همهِ این سال‌ها شاگرد مکتب بزرگانی بوده‌ام که چه در کسوت معلم، دوست، همکار و همراه و چه در جایگاه مدیر و رئیس، خوشه‌چین خرمن دانش و معنویت و اخلاق آنها بوده‌ام و خدا را سپاس‌گزارم که بوستان پربار آموزش و پرورش از دیرباز تاکنون از وجود چنین گل‌های معطر و سروهای راست‌قامتی پر بوده است و به‌یاری خداوند همچنان خواهد بود.

و اینک که از قطار خدمت پیاده می‌شوم و جایگاه خود را به همراهان و همکاران تازه‌نفس‌تر می‌سپارم، می‌خواهم مراتب وام‌داری‌ام را به همهِ عزیزان همراهم اعلام دارم. نخست بستگان گرانقدر و اعضای دلسوز خانواده ام به خصوص همسر فداکار و فرزندان عزیزم که در طول این‌ سال‌ها در کشیدن بار خدمت و چه بسا محنت، خواسته یا ناخواسته همدوش من بودند. سپس از تمام همکاران عزیزم چه در خاستگاه نخستم بوشهر عزیز و همیشه سرافراز و چه همکاران سال‌های اخیرم در ادارهِ کل امور تربیتی،  مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش که یاران مخلص و رفیقان همیشه همراهم بودند. و در آخر همهِ مدیران بالادستی که با اعتماد به این بندهِ ناچیز خدا، سکان خدمت به‌دستش دادند و خود به ‌عنوان معلمان و مشاورانی دلسوز ، چراغ‌دار راهش شدند؛ از مدیران کل اسبق آموزش و پرورش استان بوشهر آقایان حاج سعید زرین‌فر، دکتر عبدالرسول عمادی و حاج حسین بختیاری‌آزاد که دستم بگرفتند و شیوه‌ی راه رفتنم آموختند؛ تا وزرای معزز و معظم سال‌های اخیر و معاونان گرامی آنها از جمله استاد فرزانه‌ام جناب آقای دکتر فانی، جناب آقای دکتر دانش آشتیانی، جناب آقاي دكتر بطحایی، جناب آقای دکتر حاجی میرزایی، دوست ، برادر و معلّم ارجمندم جناب آقای دکتر کفاش، جناب آقای دکتر فیض و جناب آقای دکتر کاظمی که درس آموز مکتب بزرگی و بزرگ‌منشی و خوشه‌چین تجارب ارزشمندشان بوده‌ام. عزیزان گرامی! از همهِ شما صمیمانه سپاس‌گزارم.

همچنین از همهِ مدیران و کارشناسان حوزهِ ستادی و اجرایی سال‌های اخیر در همهِ سطوح وزارت‌خانه، استان ها و مناطق، به‌ویژه مدیران محترم کل حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی، مدیران کل استان ها، معاونین، روسای ادارات، کارشناسان، کارکنان دفتری و خدماتی، مشاوران و مربیان پرورشی در سراسر کشور که در تمام این‌سال‌ها وام‌دار بزرگواری‌شان بوده‌ام، خالصانه قدردانی می‌نمایم.

خداوند به همهِ این عزیزان عزت، سلامت، دوام عمر و سعادت و سربلندی روز افزون عطا فرماید.

با تقدیم احترام و تجدید ارادت

ملتمس دعای خیرتان


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=144591

نظـــرات شمـــا