کد خبر : 159270       تاریخ : 1402/06/29 11:24:21
برگزیدگان جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران در بوشهر معرفی شدند

برگزیدگان جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران در بوشهر معرفی شدند

با برگزاری مرحله نهایی نفرات برگزیده هشتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در استان بوشهر معرفی شدند.

 به گزارش «پیغام»؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در آیین اختتامیه این برنامه گفت: حمایت از بخش های مختلف حوزه فرهنگ و هنر که شامل مطبوعات، چاپ و نشر، موسسات فرهنگی و هنری، فیلم و سینما، قرآنی، آموزش، نمایش و بازی‌های ویدیویی است از رسالت های اداره کل می باشد.

عبدالرحیم افروغ ورود جوانان و نوجوانان به عرصه فرهنگی را از الزامات روز جامعه بیان کرد و افزود: این قشر سرمایه‌ و گنج‌های ارزشی کشور هستند که با شناسایی می توان این حوزه را تقویت و به سوی افق هدایت کرد.

  

وی بیان کرد: با توجه به استقبال خوب جوانان و نوجوانان الگوی برنامه‌ریزی نظام فرهنگی اداره کل در این راستا تغییر کرده است. 

افروغ اظهار کرد: شرکت ۱۷۰ نفر در نخستین دوره برگزاری جام قهرمانان ایران در استان نشان‌دهنده پتانسیل بازی‌های ویدیویی دارد تا نگاه‌ها به این حوزه تغییر کند.

وی تصریح کرد: سه نفر برگزیده این جام به مرحله کشوری راه خواهند یافت که امیدواریم مانند سال گذشته قهرمانان ایران با افتخارآفرینی جوان بوشهری همراه باشد. 

افروغ عنوان کرد: به همت دبیرخانه بازی‌های رایانه‌ای در اداره کل سال گذشته دو دوره تخصصی بازی‌سازی در استان برگزار شد که طراحان توانستند جهت تولید اثر استفاده مفید را از دوره ببرند. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطرنشان کرد: از طرح و برنامه‌های نو و خلاقانه موسسات و شرکت‌ها که در زمینه بازی‌های ویدیویی فعالیت دارند حمایت لازم را انجام می‌دهیم.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای کشور که از طریق اسکای‌روم در این آیین اختتامیه صحبت کرد، گفت: برگزاری این مسابقات در استان‌ها در فضایی جذاب و با شور و نشاط دنبال می‌شود.

محمدامین حاجی‌هاشمی بیان کرد: برخی از بازی‌ها در داخل کشور مخاطبین میلیونی دارد و گیمرها با هیجان بالایی در فضایی سالم به رقابت می‌پردازند.

  

وی عنوان کرد: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از برگزاری جام قهرمانان در استان‌ها استقبال و حمایت خواهد کرد.

برگزاری فینال در آیین اختتامیه بر روی پرده سالن و تقدیر از هیات داوران و عوامل اجرایی دیگر برنامه‌های این آیین بود.

در پایان با اهدای لوح سپاس، تندیس و تبلت از آرش میرزایی نفر اول، لوح سپاس، تندیس و ساعت هوشمند از مهدی گودرزی نفر دوم، لوح سپاس، تندیس و هندزفری بلوتوثی از مهدی گزدرازی نفر سوم و لوح سپاس و هدایای نقدی از حسین محمدی به عنوان پدیده جام تقدیر به عمل آمد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=159270

نظـــرات شمـــا