کد خبر : 159274       تاریخ : 1402/06/29 12:38:14
طرح غنی سازی اوقات فراغت در کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر برگزار شد+عکس

طرح غنی سازی اوقات فراغت در کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر برگزار شد+عکس

پیغام: کتابخانه های عمومی استان بوشهر، همزمان با فصل تابستان و آغاز ایام اوقات فراغت، با اجرای 1500 برنامه ترویجی و آموزشی میزبان علاقمندان و دوستداران کتاب شدند.

 به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی بوشهر، هم‌زمان با فصل تابستان و به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت، برنامه های تابستانه متنوعی از ابتدای این فصل در کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر در پنج محور «کارگاه های آموزشی، رویدادهای کتابخوانی، ویژه برنامه های کودک و نوجوان، ویژه برنامه های مناسبتی و جشنواره و مسابقات» برگزار شد.

با تلاش و همّت ویژه کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر بیش از 1500 برنامه فرهنگی و آموزشی ترویجی متنوع تا پایان تابستان جهت استفاده علاقمندان و دوستداران کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

این در حالی است در میان برنامه های تابستانی کتابخانه های عمومی استان بوشهر، ویژه برنامه های کودک و نوجوان بیشترین تعداد را داشته است و 480 برنامه در این حوزه در کتابخانه های عمومی استان اجرا شد. علاوه بر آن بیش از 300 جلسه معرفی کتاب، 120 جلسه مطالعاتی، 160 برنامه در مناسبت‌های ملی و مذهبی، 92 مسابقه کتابخوانی، 82 کارگاه آموزشی و 4 جلسه نقد و رونمایی کتاب از دیگر برنامه های اجرا شده بود.

همچنین 100 نشست کتابخوان برگزار شد که از این تعداد 98 نشست کتابخوان در کتابخانه، 5 نشست تخصصی کتابخوان و یک نشست کتابخوان مدرسه‌ای انجام شد. در همین راستا 9 رویداد نمایش‌نامه‌خوانی در کتابخانه ها اجرا و 150 نمایشگاه کتاب از منابع کتابخانه‌ای و 2 نمایشگاه فروش کتاب نیز برگزار شده است.

حاصل این فعالیت ها و برنامه ها و به موجب تلاش ها و کوشش های کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر در فصل تابستان، جذب 2938 عضو جدید و تمدید عضویت 5277 نفر از اعضا بود. همچنین در طول این فصل تعداد 110169 کتاب به اعضاء امانت داده شد که بیشترین کتاب امانت داده در حوزه کودک و نوجوان بود و کتاب «قصه های خوب برای بچه های خوب» اثر مهدی آذر یزدی پرطرفدارترین کتاب بود که بیشترین آمار امانت را خود اختصاص داد.

مسابقه بزرگ استانی کتابخوانی با محوریت «عفاف و حجاب» نیز برنامه شاخص اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که از ابتدای شهریور ماه آغاز شده و در حال برگزاری است. این مسابقه در دو بخش نوجوان (12 تا 17 سال) با کتاب «بی‌پرده با حجاب» و بزرگسال (18 سال به بالا) با کتاب «ستاره‌ها چیدنی نیستند» برگزار می‌شود که بیش از 100 میلیون جوایز نقدی و غیر نقدی برای آن در نظر گرفته شده است.

این در حالی است که با توجه به رویدادهای مهم کشور همچون دهه امامت و ولایت، روز ملی ادبیات کودک و نوجوان و ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان (ع)، برنامه های مناسبی متعدد با موضوع این ایام در کتابخانه های عمومی استان بوشهر برنامه ریزی و اجرا شد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=159274

نظـــرات شمـــا