کد خبر : 159297       تاریخ : 1402/06/30 15:01:14
سرعت گرفتن اجرای طرح فیبر نوری در استان بوشهر
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر :

سرعت گرفتن اجرای طرح فیبر نوری در استان بوشهر

پیغام: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: وزیر ارتباطات در نشست با مدیران استان بوشهر بر پیشرفت و تسریع طرح‌های فیبر نوری در استان تاکید کرد.

به گزارش «پیغام»؛ علی سملیان اظهار داشت: در این نشست وزیر ارتباطات بر اجرای طرح فیبرنوری منازل و کسب و کار‌ها در سطح کشور با امضاء تفاهم نامه با ۵۰۰ شهرداری در سراسر کشور تاکید کرد.

وی افزود: وزیر ارتباطات در این نشست بیان کرد که اگر شهرداری‌ها و دستگاه‌های متولی در استان بوشهر همکاری لازم را داشته باشند می‌توانیم تا دهه فجر سال جاری پروژه فیبرنوری را در شهر بوشهر به اتمام برسانیم.

سملیان گفت: وزیر ارتباطات از طرح فیبرنوری منازل و کسب و کار‌ها به عنوان اولویت دولت و زیرساخت توسعه کشور برای دهه‌های آینده یاد کرد که بر بستر آن می‌توان سرعت‌های چند صد مگابیتی به مردم ارائه کرد.

وی افزود: وزیر ارتباطات با انتقاد از این که طرح‌های فیبرنوری منازل و کسب وکار‌ها در استان بوشهر با سرعت خوبی آغاز شد، اما به دلایل مختلف، این طرح‌ها در استان بوشهر به کندی ادامه دارد، خواستار تسریع در این طرح شد.

سملیان ادامه داد: یکی از محور‌های مهم سیاست‌های استان تکمیل شبکه فیبر نوری FTTH توسط اپراتور‌ها و شرکت مخابرات منطقه است.

وی گفت: با همکاری شهرداری‌ها به منظور اعطای مجوز حفاری به اپراتور‌ها به جهت تکمیل طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب و کار‌ها در استان بوشهر، بخش زیادی از درخواست‌ها که عمدتاً دریافت خدمات ثابت می‌باشد برطرف می‌شود.

وی اظهار داشت: تکلیف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تکمیل دسترسی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات است که در همین راستا تاکنون از مجموع ۴۰۵ روستای بالای ۲۰ خانوار استان بوشهر ۳۹۸ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=159297

نظـــرات شمـــا