کد خبر : 163262       تاریخ : 1402/08/17 08:59:14
توسعه نمایشگاه های خرما در بوشهر مرهون زحمات رسانه ها است
رئیس اتاق بازارگانی استان بوشهر:

توسعه نمایشگاه های خرما در بوشهر مرهون زحمات رسانه ها است

پیغام: رئیس اتاق بازارگانی استان بوشهر گفت: پنجمین نمایشگاه بین المللی تخصصی و صنایع وابسته از ۲۳ تا ۲۶ آبان ماه‌ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی بوشهر برگزار می شود.

به گزارش «پیغام»؛ خورشید گزدرازی در نشست خبری که همین مناسبت برگزار شده در جمع خبرنگاران هدف از برگزاری نمایشگاه را استفاده از همه ظرفیت های صنعت خرما  و فرآورده های آن عنوان کرد و اظهار داشت:  در این نمایشگاه ۷۰ شرکت تولیدی خرما از ۱۳ استان کشور شرکت خواهند کرد که 40 شرکت مربوط به  استان بوشهر است.

وی در ادامه افزود: شرکت کنندگان در نمایشگاه از استان‌های مشهد، تهران، تبریز، اصفهان، یزد، فارس، قزوین، هرمزگان، کرمان، خوزستان، کرمانشاه، البرز و بوشهر هستند که در زمینه فرآورده‌های خرما، ماشین‌آلات تخصصی صنایع غذایی و شرکت‌‌های دانش‌بنیان چاپ و بسته‌بندی، صادرات و بازرگانی داخلی، کود و سم و صنایع دستی تولیدات خود را در نمایشگاه عرضه می کنند.

وی با اشاره به برگزاری بزرگترین رویداد صنعت خرما کشور در بوشهر افزود: امیدورایم  این رویدادهای خرمایی که با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار می شود بیشترین بهره‌برداری برای  نخلداران و تولید کنندگان‌ در حوزه خرما داشته باشد تا  بتوانند از این ظرفیت ها استفاده کنند و نمایشگاه خرمای استان بتوانند جایگاه خود را در سطح ملی و بین المللی توسعه دهد.

گزدرازی از تاثیرگذاری رسانه ها در توسعه نمایشگاه های خرما اشاره کرد و افزود:  از اولین برگزار نمایشگاه تاکنون، اگر این نمایشگاه ها توانسته شکل بین المللی به خود بگیرد مرهون زحمات رسانه ها است که از این بابت از همه اصحاب رسانه تشکر و قدردانی می کنم.

به دنبال برگزاری نمایشگاه های تخصصی در استان هستیم

مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی بوشهر گفت :در سال‌های قبل برای برگزاری نمايشگاه تلاش های زیادی شده و امروز نمایشگاه بوشهر یکی از نمایشگاه هایی است که در سطح ملی مطرح شده است به طوری که میز ملی خرما با حضور مسئولان ملی در بوشهر برگزار می شود.

حسین نامور با بیان اینکه این نمایشگاه ها توانسته اند در سطح ملی و بین المللی جایگاه ویژه ای پیدا کنند، گفت: شناسایی نیاز مشتریان، ایده ها، افکار و تبادل فناوری  در حوزه های مختلف اقتصادی از جمله اقدامات انجام شده در این نمایشگاه ها است.

وی بیان داشت: برای رسیدن به دستیابی بازارهای صادراتی و معرفی توانمندی داخلی کشور از طریق این نمایشگاه ها صورت می گیرد.

نامور با بیان اینکه در سال قبل ۱۷ عنوان نمایشگاه با بازدید ۲۰۰ هزار نفر  در محل دایمی نمایشگاه های بوشهر برگزار شد، گفت: در استان بوشهر به علت شرایط آب و هوایی در فصل تابستان امکان برگزاری نمایشگاه‌ها کمتر وجود دارد و به همین دلیل اجرای برنامه ها به نیمه دوم سال کشیده می شوند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاههای بین المللی بوشهر با اشاره به اینکه به دنبال برگزاری نمایشگاه های تخصصی در استان هستیم، افزود: بنا داریم از عرضه مستقیم در نمایشگاه ها فاصله بگیرم و به دنبال عرضه توانمندی های داخلی استان در سطح کشور و خارج از کشور هستیم.

وی با بیان این که در سال گذشته ۵۴ شرکت کننده در نمایشگاه حضور پیدا کردند، افزود: امسال وضعیت بهتر شده و به دلیل استقبال از نمایشگاه، امسال ۲ سالن در اختیار نمایشگاه خرما قرار گرفته است.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=163262

نظـــرات شمـــا