کد خبر : 163402       تاریخ : 1402/08/29 11:47:18
توقیف ۳۸ خودرو سواری حامل کالاهای قاچاق در استان بوشهر

توقیف ۳۸ خودرو سواری حامل کالاهای قاچاق در استان بوشهر

رئیس پلیس استان بوشهر از توقیف ۳۸ خودرو سواری در محورهای مواصلاتی استان بوشهر حامل کالاهای قاچاق خبر داد و گفت: از این خودروها انواع تجهیزات برقی و پوشاک قاچاق به ارزش بیش از ۲۵ میلیارد تومان کشف شد.

به گزارش «پیغام»؛ سردار حیدر سوسنی در جمع خبرنگاران در بوشهر امنیت پایدار استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: این مهم با مشارکت همه‌جانبه مردم و تلاش شبانه‌روزی نیروی انتظامی و دیگر دست‌اندرکاران محقق شده است.

وی جابه‌جایی کالای خارجی به‌صورت عمده فاقد اسناد معتبر قانونی و گمرکی را قاچاق دانست و تأکید کرد: پلیس اقتصادی در همه محورها و مکان‌های مختلف استان بوشهر حضور شبانه‌روزی دارد و تمام مناطق و تردد خودروها را به‌صورت دائم رصد و پایش می‌کند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به تشدید مقابله با کالای قاچاق در استان بوشهر گفت: در این زمینه خودروهای تندرو که اقدام به انتقال کالاهای خارجی فاقد اسناد گمرکی هستند توقیف شدند.

وی از توقیف 38 خودرو تندرو در محورهای مواصلاتی استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: پس از بازرسی از خودروهای توقیفی انواع تجهیزات برقی، ماهواره‌ای، اسباب بازی، لوازم یدکی خودرو، پوشاک، امکانات رایانه‌ای و عکاسی به ارزش 25.6 میلیارد تومان شدند.

سوسنی، حمایت از تولیدات داخلی یکی از برنامه‌های مهم مبارزه با قاچاق کالا دانست و از مردم درخواست کرد از خرید و استفاده از کالاهای قاچاق خودداری کنند و موارد مشکوک را به فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=163402

نظـــرات شمـــا