کد خبر : 163626       تاریخ : 1402/09/11 13:23:15
ادعادی یک زن 75 ساله: 50 سال است که فقط با آب و نوشابه زنده ام +عکس

ادعادی یک زن 75 ساله: 50 سال است که فقط با آب و نوشابه زنده ام +عکس

این زن ۷۵ ساله ادعا می‌کند که بوی غذا موجب ایجاد حالت تهوع در او می‌شود. او در طی این سال‌ها همیشه برای فرزندانش غذا می‌پخت، ولی هرگز از آن غذاها نمی‌خورد.

یک زن ویتنامی ۷۵ ساله ادعا می‌کند که در طول ۵۰ سال گذشته هیچ‌گونه غذای جامدی نخورده و فقط با مصرف آب و نوشیدنی‌های گازدار شیرین زنده مانده است.

به گزارش «پیغام» به نقل ازعصر ایران، خانم بوی تهی لوی، اهل روستای لوک نینه استان کوانگ بینه ویتنام است و نسبت به سنش از نظر جسمانی در وضعیت خوبی قرار دارد. همین مساله موجب شگفت‌انگیزتر شدن رژیم غذایی او شده است. این زن مسن اصرار دارد که نیم قرن است که فقط با مصرف آب و نوشیدنی‌های گازدار زندگی می‌کند و در این مدت، هرگز تمایلی به استفاده از غذا و خوراکی‌های جامد نداشته است.

همه چیز از سال ۱۹۶۳ شروع شد. خانم بوی تهی لوی، به همراه زنان دیگر در حال بالا رفتن از کوه برای کمک به سربازان زخمی جنگ بود که حین صعود مورد اصابت صاعقه قرار گرفت و بی‌هوش شد. این زن از صاعقه جان سالم به در برد، ولی هرگز مثل قبل نشد. او چند روز پس از به هوش آمدن چیزی نمی‌خورد؛ به همین دلیل، دوستانش برای جلوگیری از ضعف و بی‌حالی به او آب قند می‌دادند.

چند سال پس از حادثه رعد و برق، خانم بوی تهی لوی به دلیل اصرار خانواده و دوستانش برخی از غذاهای جامد و به‌خصوص میوه‌ها را مصرف می‌کرد، ولی واقعاً هیچ نیازی به خوردن چنین غذاهایی احساس نمی‌کرد. در سال ۱۹۷۰، او برای همیشه از خوردن غذاهای جامد دست برداشت و برای زنده ماندن صرفاً از آب و نوشیدنی‌های گازدار استفاده می‌کرد. یخچال او همیشه پر از بطری‌های آب و نوشابه‌های شیرین است.

این زن ۷۵ ساله ادعا می‌کند که بوی غذا موجب ایجاد حالت تهوع در او می‌شود. او در طی این سال‌ها همیشه برای فرزندانش غذا می‌پخت، ولی هرگز از آن غذاها نمی‌خورد.

اکنون که فرزندانش بزرگ شده و از خانه رفته‌اند، گرد و غبار روی همه وسایل آشپزخانه او نشسته است. جالب است که او به دلیل رژیم غذایی عجیبش هرگز نتوانست به فرزندانش شیر بدهد و مجبور بود برای این کار از دیگران کمک بگیرد.

پزشکان توصیه می‌کنند که استفاده از یک رژیم غذایی متعادل، برای حفظ سلامت انسان ضروری است؛ اما به نظر می‌رسد رژیم متکی به آب و نوشیدنی‌های شیرین خانم بوی تهی لوی برای سالم و پر انرژی نگه داشتن او کافی بوده است.

به گفته پزشکان دپارتمان تغذیه بیمارستان دوستی ویتنام-کوبای شهر دونگ هوی، مصرف نوشیدنی‌های شیرین می‌تواند انرژی مورد نیاز بدن را در مواقع ضروری تأمین و به بهبود عملکرد سیستم گوارش بدن کمک کند. بااین‌حال، همه متخصصان تأکید می‌کنند که مصرف بی‌رویه نوشیدنی‌های گازدار برای سلامتی انسان مضر است و موجب بروز مشکلاتی نظیر چاقی، دیابت، فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.

مورد خانم بوی تهی لوی در ویتنام ویرال شده است. لازم به ذکر است که در این کشور، افراد زیادی ادعاهای عجیب مشابه این خانم را مطرح کرده‌اند و این کار در آنجا رایج و متداول است. به عنوان مثال، اوایل امسال مطلبی را درباره تای نگوک، کشاورز ۸۰ ساله‌ای نوشته شد که مدعی بود به مدت ۶۰ سال نخوابیده است. بااین‌حال، فقط نزدیکان و شاهدها این ادعاها را تأیید می‌کنند و هنوز این موارد به‌طور علمی و رسمی مورد تأیید قرار نگرفته است.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=163626

نظـــرات شمـــا