اخبـار کشور
اخبـار کشور

طرح سوال از هیات رئیسه مجلس درباره طرح مولدسازی

احمد علیرضابیگی می‌گوید «از قالیباف پرسیده‌ایم که چون شما به عنوان رییس مجلس جزو سران قوا هستید و یکی از اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی، چگونه چنین اختیاراتی را درباره اموال عمومی به دولت داده‌اید؟»
1401/11/08

واکنش عباس عبدی به ‏مصوبه محرمانه ‎مولدسازی دارایی‌های دولت

عباس عبدی نوشت: ‏مصوبه اعلام نشده و طبعا محرمانه تحت عنوان ‎مولدسازی دارایی‌های دولت غیر قابل قبول‌ترین کاری است که در ذهن می‌توانست باشد. چگونه ممکن است چنین موضوعی بدون هیچ بحث و گفتگوی عمومی و بر خلاف بدیهیات قانونگذاری مصوب و اجرایی شود
1401/11/08

پاشنه آشیل وزیر بهداشت کار دستش داد

عین‌اللهی یکی از وزرایی است که در طول یک‌سال و پنج ماه گذشته که سکانداری وزارت بهداشت را در دست گرفته است، تاکنون ۹ بار از تیغ تیز استیضاح گذشته و معلوم نیست که برای دهمین بار از این موقعیت عبور کند. وزیری که بسیاری عدم به‌کارگیری نیرو‌های
1401/11/08

آن‌هایی که برجام را «ترکمنچای» می‌خواندند، امروز از آمریکا می‌خواهند به برجام برگردد

تحلیلگر مسائل بین المل گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با پدیده تحریم، در مرحله نخست با رویکردی سلبی و استفاده ایجابی برخورد کرد. به این معنی که تحریم را نشانه عملکرد دشمن و عامل دستیابی استقلال اقتصادی قلمداد می‌شد.
1401/11/03

متهم تجاوز به کودکان در مدرسه فوتبال مشهد: شایعه سازی آمریکایی هاست تا چهره نظام جمهوری اسلامی ایران را خراب کنند

فردی که مورد اتهام تعرض به نوجوانان این مدرسه فوتبال قرار گرفته با انتشار یک متن بلندبالا در این گروه تلگرامی مدعی شد که این خبر صرفا یک سناریو از سوی اتاق فکری در کشور آمریکا است تا چهره نظام جمهوری اسلامی ایران را خراب کند.
1401/11/03

آقای رئیسی! از کدام قطار پیشرفت حرف می‌زنید؟؛ این آمار‌ها را ببینید

گرچه ابراهیم رئیسی همچنان معتقد است که "ما می‌گوییم قطار پیشرفت در حال حرکت است. "، اما این گزارش نشان می‌دهد، شاخص‌های مذکور در دوره زمانی دولت سیزدهم (بهار ١٤٠١) در مقایسه با دولت دوازدهم عملکرد نامطلوبی داشته‌اند.
1401/11/03

قرآن سوزی در سوئد

نخست وزیر سوئد سپس یادآور شد که «سوزاندن کتاب‌هایی که برای بسیاری مقدس است اقدامی عمیقاً گستاخانه است.»
1401/11/03

بستن تنگه هرمز در دستور کار مجلس

اگر قرار باشد اروپایی ها با نیروهای مسلح و نیروهای رسمی ما اینگونه برخورد کنند ما هم گزینه های دیگری را روی میز خواهیم گذاشت از جمله محدود کردن تردد کشتی های تجاری اروپا در تنگه هرمز در قالب طرح فوریتی در مجلس دنبال خواهد شد.
1401/11/03

انتقاد مسیح مهاجری از بودجه حوزه ها

روشن‌ترین دلیل بی‌خاصیت بودن این دستگاه‌ها هم اینست که حوزه‌های علمیه قبل از به وجود آمدن این دستگاه‌های عریض و طویل، بدون وجود آنها اداره می‌شدند و خروجی بسیار بهتری هم داشتند.
1401/11/03

تصاویر/ زنان خارجی در قم چادری شدند

جمعی از مهمانان کنگره بین المللی بانوان تاثیرگذار در سفری به قم ضمن حضور در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها از موزه آستان مقدس بازدید و در حوزه علمیه جامعه الزهرا حضور یافتند.
1401/11/02

اعتماد: ماجرای تعرض هولناک به چند دانش‌آموز

برخی اهالی ادعا می‌کنند «ر»، بیش از ۱۵ پسربچه را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است که برخی از آنان «معلول» بوده‌اند. اعتماد صحت تعداد قربانیان را پیگیری کرده، اما هنوز هیچ منبع رسمی این تعداد را تایید نکرده است. خبر این فاجعه زمانی در شهر
1401/11/02

ایران دومین کشور در محدودیت اینترنت

نظارت بر فضای مجازی و اعمال محدودیت‌های اینترنتی، اگر چه مغضوب کاربران، اما در کشورهای مختلف و به دلایل متفاوت، به عنوان راهکاری برای کنترل دغدغه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و همچنین وارسی و مراقبت از محتوای قابل انتشار در فضای مجازی و وب
1401/11/02

کشف یک شهاب سنگ بزرگ در قطب جنوب+عکس

در مورد شهاب‌سنگ‌ها، اندازه لزوما مهم نیست و حتی ریزشهاب‌سنگ‌های کوچک می‌توانند از نظر علمی فوق‌العاده ارزشمند باشند اما پیدا کردن شهاب‌سنگ بزرگی مانند این نمونه، نادر و هیجان‌انگیز است.
1401/11/02

کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۲ تصویب شد

در این جلسه بعد از توضیحات و دفاعیات سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری از لایحه بودجه سال آینده، نمایندگان مخالف و موافق به ارائه نظراتشان درباره بودجه پرداختند
1401/11/02
ارشیو

اخبــار استـان

عناوین بیشتر

اخبـار ایران و جهان

عناوین بیشتر