کد خبر : 120744       تاریخ : 1399/09/03 11:44:20
شرکت‌های مسافری بوشهر به سامانه استعلام سلامت متصل شدند

شرکت‌های مسافری بوشهر به سامانه استعلام سلامت متصل شدند

پیغام: معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و راهداری استان بوشهر گفت: شرکت‌های مسافربری جاده‌ای، دریایی و هوایی این استان از روز دوشنبه به سامانه استعلام از وضعیت سلامت مسافران متصل شدند.

به گزارش «پیغام»؛ مهدی شهابی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس اعلام ستاد مرکزی مقابله با کرونا، همه شرکت‌های مسافربری ملزم هستند قبل از صدور بلیت با استفاده از کد ملی مسافران سلامت یا ابتلای آنها را استعلام و در صورت بیمار بودن فرد از ارائه بلیت به او خودداری کنند.

وی اضافه کرد: این سامانه از سکوی سروای سازمان فناوری اطلاعات ایران ارائه شده و بستر آن را علوم پزشکی فراهم کرده‌است که همه شرکت‌های حمل و نقل اتوبوسی، مینی بوسی، تاکسی‌های برون شهری، دریایی و هوایی با آن ارتباط برقرار می‌کنند.

معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و راهداری جاده‌ای استان بوشهر اعلام کرد: ۲ تن از نیروهای معاونت حمل و نقل در استان بوشهر به طور مداوم این سامانه را رصد می‌کنند تا از استعلام شرکت‌های مسافربری از این سامانه مطمئن شویم و در صورت نقض این قانون با آنها برخورد و برای رسیدگی به مراجع مربوطه ارجاع می‌شوند.

شهابی ادامه داد: ۳۸ شرکت حمل و نقلی در استان بوشهر فعالیت دارند که ارتباط همه آنها با سامانه برقرار و اطلاع رسانی لازم انجام شده‌است، بنابراین با جدیت بر اجرای این قانون به منظور پیشگیری از شیوع کرونا در سیستم حمل و نقل تاکید داریم.

   وی گفت: الزام توزیع بسته بهداشتی و استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل، ضدعفونی مکرر و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی میان مسافران به قوت خود باقی است و اجرای آن در پایانه‌ و مسیر از سوی گروه‌های گشت و نظارت و پلیس راه به صورت مداوم صورت می‌گیرد.

معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و راهداری جاده‌ای استان بوشهر یادآور شد: به منظور رعایت فاصله فیزیکی مناسب ناوگان حمل و نقل ملزم هستند تنها برای ۵۰ درصد از ظرفیت خود بلیت فروشی کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120744

نظـــرات شمـــا