کد خبر : 105720       تاریخ : 1397/10/26 09:51:14
مرکر

مرکر

دنیا را اگر آب ببرد، ما به فکر سود و سوداگری و به نوعی در فضای شهرت و کسب جایگاه و دیده شدن و شاخص شدن هستیم، توبره ی ما پر شود و نشانه دار شویم، کافی است، این خصیصه متاسفانه سن و سال و رتبه های دیگری هم سرش نمی شود،یک شبه می شویم نویسنده و هنرمند و روزنامه نگار و کارشناس فلان و خبره در فهم تاریخ و......

1- دنیا را اگر آب ببرد، ما به فکر سود و سوداگری و به نوعی در فضای شهرت و کسب جایگاه و دیده شدن و شاخص شدن هستیم، توبره ی ما پر شود و نشانه دار شویم، کافی است، این خصیصه متاسفانه سن و سال و رتبه های دیگری هم سرش نمی شود،یک شبه می شویم نویسنده و هنرمند و روزنامه نگار و کارشناس فلان و خبره در فهم تاریخ  و...... و گزارشگری که در انظار جماعتی از یک قاره ی کهن و فراتر از آن کل جهان و با بروز جلفترین اداها که منم چارلی چاپلین جاودان صدا و سیمای .... این صداوسیما که از قضای روزگار همیشه درهم ما، مثلا متعلق به سرزمین ماست، این آقایی که با عنوان گزارشگر و خبرنگار و هنرمند و نمی دانم چندین منصب دیگر ، در برنامه های خاص  .......و.......  پربیننده ترین  قسمت پخش صداوسیما را به خود اختصاص داده است و یا از زور بی کسی به ایشان اختصاص داده است، چندین فقره است که سوتی های  جور و واجوری داده است و با انتقاد شدید مردم هم مواجه شده است، دو سال قبل درعسلویه و در پر کردن یک برنامه در مقابله با یکی از مسئولین یکسری رفتارهای جلفی از وی سرزد و من در همین ستون اشاره ای بدون ذکر نام و با ایما و اشاره راجع سخیف بودن این رفتار نوشتم، شبی زنگ زد و بی مقدمه گفت: اگرحسودی و نمی توانی ببینی، سرت را بزن به دیوار تا راحت شوی و عنوان های دیگری که ........نمی شود گفت،و اکنون که فضای مجازی را سراسر این قصه و افتضاح در برگرفته است و همه ناراحت و معترضند نمی دانم، بیمارستان و درمانگاه در این استان و به خصوص این شهر برای تمام ساکنان مرکز استان وتمام این استان هست، وجود دارد که اگر به این ستاره ی فراجهانی صداوسیمای بوشهر، که سرشان را از حسادت اگر به دیوار کوبیدند پذیرای دوا و درمان باشند، نمردیم وآخرش دریافتیم که راه هنرمند شدن و طریق شهره شدن درکدام گوشه ی  این ملک نهفته است وما ازآن غافل بوده ایم!

2- از این که فوتبال ملی ما دوتیم  یمن و ویتنام را شکست داده است، و راهی دور بعدی رقابت ها شده است، همه ی ایرانیان در سرتا سرجهان شادند، شادی نگارنده نیز افزون از آن ها نباشد، کمتر هم نیست اما سرمربی مشهور تیم ملی ما، چرا و به چه منظوری یک رفتارهای کلامی، پس از هر برد از خود بروز می دهد که باعث شقه شدن ایران دوستان می شود، چرا؟ آیا ورزش ما و سران این ورزش بنا را بر این گذاشته اند، که از این ورزش فوتبال بساط تشتت و تفرقه را در این برهه ی نفسگیر هزاران مکافات بر اوضاع داخلی ما شدت بدهند، دیروز درگوشه ای از خیابانی، چند نفر حرفشان این بود که تیم ملی ما این تیم نیست، خطاب به آن هاگفتم: بازیکنان این تیم تماما ایرانی اند و مشخص این تیم ملی ماست،گفتند وگفتند و....... حرف هایی که در این مقطع بیانشان تفرقه را بیشترمی کند و نمی گویم، اما به راستی مسئولین ومجلس و.......نمی دانند این مسایل را که بوی ناخوش احوالی می دهد؟ خدا به دادمان برسد، همین!

3- می خواستم بپرسم، این سراسری شدن انتخابات در هر یک از استان های کشور معنیش چیست؟ اگرفایده ی آن ارتقا آمار شرکت کننده در روز رای گیری باشد واعلام آن به جهانیان، به روش متداول وجا افتاده ی قبل هم میسر است، ضمن اینکه تقسیم وظایف کار هر نماینده هم سهل تر و روان تر و قابل دسترس تر است، مثلا حوزه ی رسیدگی به هرمنطقه برعهده ی یک نماینده است، چهار نماینده و پاسخگو بودن به همه ی سوراخ وسنبه های یک استان موجب تشتت درعمل آن هانیست؟ افتراق ایجاد نمی شود؟ پاسخش با شما، من فکرمی کنم، خیلی شیر تو شیر می شود ، شما چه می گویید؟


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=105720

نظـــرات شمـــا