کد خبر : 163385       تاریخ : 1402/08/24 18:20:55
آماده‌باش هلال احمر بوشهر برای بارش باران و طوفان

آماده‌باش هلال احمر بوشهر برای بارش باران و طوفان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر از آماده‌باش امدادگران جمعیت در ۱۰ شهرستان این استان در پی اعلام هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی در پی بارش باران و طوفان خبر داد.

به گزارش «پیغام»؛ احسان ایزدپناه در نشست با امدادگران هلال احمر استان بوشهر با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی و اطلاعیه مدیریت بحران استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته جاری بارش باران، رعدوبرق و وزش شدید باد، پیش‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: در همین راستا نیز معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان، امدادگران را به حالت آماده‌باش درآورده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر ادامه داد‌: تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای پیشگیری و همچنین امدادرسانی به حوادث احتمالی برای امدادگران در نظر گرفته شده است.

ایزدپناه باتأکید بر لغو سفرهای غیرضروری و تردد دریایی گفت: مردم از صعود به ارتفاعات و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند و در هنگام وزش باد نیز از لبه پشت‌بام و بالکن، سازه‌های تبلیغاتی، درختان کهنسال و ساختمان‌های نیمه ساز فاصله بگیرند.

وی با بیان اینکه که امدادگران در 10 شهرستان استان‌ بوشهر، خدمات امدادی ارائه می‌دهند خاطرنشان کرد: نزدیک به 400 نیروی امدادی به همراه تجهیزات و خودروهای عملیاتی به‌صورت 24 ساعته در آماده‌باش هستند و مردم می‌توانند برای درخواست کمک با سامانه 112 تماس برقرار کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=163385

نظـــرات شمـــا