کد خبر : 163406       تاریخ : 1402/08/29 07:45:18
تشدید برخورد با خودروهای دارای چراغ‌های زنون غیراستاندارد
پلیس راه بوشهر هشدار داد:

تشدید برخورد با خودروهای دارای چراغ‌های زنون غیراستاندارد

پلیس بوشهر با اشاره به اینکه لامپ‌های زنون غیراستاندارد خودرو‌ها یکی از عوامل تصادفات می باشد، به رانندگان این خودروها هشدار داد.

پیغام: رئیس پلیس راهور بوشهر گفت: یکی از علل بروز و تشدید حوادث در رانندگی در معابر استان بوشهر ، ایجاد مزاحمت از سوی برخی از رانندگانی که وسایل نقلیه آنان به چراغ های غیراستاندارد، هدلایت، زنون مجهز هستند به وجود می‌آید.

به گزارش «پیغام»؛ سرهنگ محمد صادقی اظهار داشت: این مسئله موجب تاخیر در رویت سایر رانندگان شده و کنترل وسیله نقلیه برای رانندگان عبوری سخت و در نهایت پرخاشگری و لجاجت در ترافیک به وجود می‌آید و همین امر در ایجاد و تشدید تصادفات نقش مهمی را ایفاد می‌کند.

رئیس پلیس راهور استان بوشهر افزود: این اقدام رانندگان که از نور خیره کننده استفاده می‌نمایند نقض آشکار قوانین و مقررات رانندگی است که در این راستا پلیس راهور استان با اجرای طرح‌های کنترلی با رانندگان خاطی برابر قانون و قاطعانه برخورد می نماید.

صادقی گفت: رانندگان از هر رفتار یا اقدامی که موجب حواس پرتی و کاهش سطح دید سایر کاربران می‌شود به جد پرهیز نموده و با رعایت حقوق شهروندی و با احترام به قوانین رانندگی و همراهی پلیس راهور استان زمینه کاهش تصادفات را در استان بوشهر فراهم نمایند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=163406

نظـــرات شمـــا