کد خبر : 163414       تاریخ : 1402/08/28 15:45:12
بزرگ ترین گورستان هواپیما در جهان +عکس

بزرگ ترین گورستان هواپیما در جهان +عکس

این گورستان هواپیما مساحتی تقریبا 10.5 کیلومتر مربعی را اشغال کرده و میزبان بیش از 4000 هواپیما و 13 وسیله نقلیه هوافضا از نیروی هوایی، ارتش، گارد ساحلی، نیروی دریایی، تفنگداران دریایی و ناسا آمریکا است.

پیغام: بزرگ ترین گورستان هواپیما در جهان در پایگاه نیروی هوایی دیویس مانتن قرار دارد که توسط گروه احیا و تعمیر هوافضای 309ام اداره می شود.

به گزارش «پیغام» به نقل از عصر ایران؛ این گورستان هواپیما مساحتی تقریبا 10.5 کیلومتر مربعی را اشغال کرده و میزبان بیش از 4000 هواپیما و 13 وسیله نقلیه هوافضا از نیروی هوایی، ارتش، گارد ساحلی، نیروی دریایی، تفنگداران دریایی و ناسا آمریکا است.

اگرچه این گورستان هواپیما میزبان انواع مختلفی از هواگردها است، اما بخش عمده آنها به هوانوردی نظامی تعلق دارند. همه هواپیماها آنقدر خوش شانس نیستند که به صورت یک تکه دوران بازنشستگی خود را طی کنند و برخی برای استفاده از قطعات آنها تکه تکه می شوند.

انتخاب بیابان های آریزونا برای ساخت این گورستان عظیم هواپیماها در درجه نخست با شرایط آب و هوایی منطقه مرتبط بوده است. گرمای خشک و رطوبت کم آریزونا به معنای آن است که هواپیماها دیرتر دچار زنگ زدگی و فرسایش می شوند، از این رو کمتر در معرض خوردگی قرار گرفته و حفظ آنها در شرایط کاری مناسب آسان تر است. همچنین، بیابان ها فضای زیادی را با قیمت مقرون به صرفه ارائه می دهند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=163414

نظـــرات شمـــا